"Lakatos Tibor vagyok, a REÁL-ENERGO Mérnökiroda és Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója. 1981-ben végeztem a Budapesti Műszaki Egyetemen gépészmérnökként, matematikus-mérnök szakon. Amíg saját tulajdonú társaságokat nem alapítottam, az Energiagazdálkodási Intézetben dolgoztam, eleinte mérnökként, majd osztályvezetőként. Az EGI privatizációja után az EGA-NOVA Kft. műszaki igazgató-helyettese voltam 1994-ig. Ez az időszak a távhőellátás fejlesztését megalapozó műszaki-tudományos kutatómunka hőskora volt. Ekkor dolgoztuk ki azokat a műszaki megoldásokat, modellezési eljárásokat, amelyeket mind a mai napig eredményesen használ a távhős szakma. Saját tulajdonú cégeim tevékenysége az elmúlt több mint 20 év során a folyamatos fejlődés jegyében telt. Jobbítottuk műszaki megoldásainkat, módszereinket, és egyre nagyobb megbízói kört tudhattunk magunkénak a távhőszolgáltatók, energetikai vállalatok köréből. Mostanra a magyarországi jelentősebb távhőszolgáltatók szinte mindegyikénél fontos tanácsadói, tervezői szerepet tölt be társaságunk." 

Az előadás tartalmából:

A német SIGMA GmbH által fejlesztett ROHR2 program, amelynél egyedülálló módon a közvetlenül földbe fektetetett, szendvics szerkezetű csővezetékeket is modellezni lehet. A távhőszolgáltatás területén– tekintettel a szinte kizárólag földbe fektetett csőrendszerek beépítésére – pontos szilárdsági méretezést csak ezzel a szoftverrel lehet végezni. 

Hosszú évek tapasztalati alapján az egyik legjobb tervezést támogató eszközként jellemezzük programrendszert találtuk, ezért az előadás keretében e rendszer bemutatására fókuszálunk, mint hatékony, gazdaságos eszközre, amely segíti a csővezetéki szilárdsági tervezést. 

A méretező program nagy előnye a korábbi számítási módszerekhez képest, hogy minden, a méretezéshez szükséges paraméter pontosan megadható, így pontosabb eredményeket lehet kapni. A szilárdsági méretezés eredményeképp generálható egy eredményfájl, mely tartalmazza a rendszer főbb tulajdonságait, méretezési paramétereit és a szilárdsági ellenőrzés eredményeit, és a maximálisan fellépő feszültségeket a különböző terhelési állapotokban. A program generál egy függeléket is az eredményfájl mellé, ebben látható vizuálisan megjelenítve az összes adat. 

Oktatási anyagok
A képzésre már nem lehet jelentkezni